غذای مشهور فرانسوی
14 فوریه
  1. Oyster

اویستر یا همان صدف از غذاهایی است که در کریسمس یا سال نو سرو می شود.صدف می تواند پخته شده باشد و یا بصورت خام مصرف شود اما طرفداران این غذا ترجیح می دهند که آن را بصورت خام با مقداری آبلیمو، سرکه و یا پیاز میل کنند.

اویستر

  1. Cassoulet

از غذاهای قدیمی فرانسوی است که از لوبیای سفید، پای اردک و گوشت خوک تهیه می شود و خانواده های روستایی برای قرن ها از آن لذت برده اند و هنوز هم برای جمع کردن خانواده به دور هم آن را طبخ می کنند.

غذاهای قدیمی فرانسوی

  1. Poulet Basquaise

منطقه ی باسک جزو غنی ترین مناطق فرانسه از نظر آشپزی است.که در آن جا پرندگان، برخی گونه های خاص و اردک را پرورش می دهند. این ظرف یک غذای کامل است که در آن گوشت پرنده با استفاده از سس مخصوص، انواع فلفل و گوجه فرنگی پخته می شود.

پولت باسکاس غذای فرانسوی

  1. Escargots à la Bourguignonne

برای خوردن این پیش غدای خوشمزه به بورگاندی سفر کنید. همانطور که از اسم آن پیداست، این غذا حلزون پخته شده با سس کره و جعفری است که حلزون ها در صدف خود سرو می شوند و شما می توانید آن ها را با استفاده از یک سیخ کوچک و یا با چنگال مخصوص میل کنید.

Escargots à la Bourguignonne

  1. Quich Lorraire

نوعی تارت است که درون آن با مخلوطی از خامه، شیر، تخم مرغ، جوزهندی و ژامبون گریل شده پر شده است. این مواد یک عطر جادویی دودی را ایجاد می کنند که در تمام مناطق فرانسه از آن استقبال می شود. این غذا امروزه به خوراکی محبوب بدل شده که در بسیاری از رستوران ها یا نان فروشی ها بهمراه قارچ و تره فرنگی و گوشت مرغ نیز پخته می شود.

Quich Lorraire

  1. Ratattouille

غذای سنتی و گیاهی فرانسه است که با وجود سادگی بسیار خوشمزه است. این غذا پس از پخش انیمیشنی به همین نام به شهرت همگانی رسید!

Ratattouille

  1. Boeuf bourguignon

یک غذای سنتی وخانوادگی فرانسوی که برای تهیه ی آن گوشت را بهمراه سبزیجاتی مانند هویج و قارچ  با شراب به آرامی طبخ می کنند.

Boeuf bourguignon

  1. Coq-au-vin

یا همان خروس در شراب! نماد کامل آشپزی فرانسوی است. بر اساس افسانه ها دستور این غذا به جنگ Gergovia و پیروزی گالیک بر ژولیوس سزار برمی گردد.

Coq-au-vin

  1. Steak tarte

گوشت خام چرخ شده یا خرد شده ی گاو یا اسب است که به آن فلفل می زنند و بهمراه یک تخم مرغ خام روی آن، سرو می کنند. اصولا بعه عنوان دور پین ظرف نیز، سیب زمینی سرخ کرده قرار می دهند.

Steak tarte

  1. cuisses de grenouille

پای قورباغه یکی از غذاهایی است که توریست های فرانسوی را به وحشت می اندازد! فرانسوی ها پاهای قورباغه را بهمراه پیاز سرخ می کنند و می خورند. از نظر آن ها گوشت قورباغه بسیار لطیف است و طعمی شبیه به گوشت مرغ دارد.

cuisses de grenouille

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *