مهاجرت به کشور فرانسه
26 مارس

چگونه به فرانسه مهاجرت کنیم؟ سوالی که ممکن است برای بسیاری از شما پیش آمده باشد و ما در این بخش قصد داریم تا درباره روش های مهاجرت به فرانسه و بهترین راه مهاجرت به فرانسه راهنمایی های لازم را ارائه دهیم. کشور فرانسه به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی و فرهنگی، همواره یکی از گزینه های اصلی برای متقاضیان مهاجرت بوده است. شرایط و قوانین مختلفی از سوی کشور فرانسه برای ورود و اقامت در این کشور تعیین شده است. متقاضیان مهاجرت فرانسه می توانند از طریق کسب این شرایط، وارد کشور فرانسه شوند. در سال های اخیر مهاجرت به فرانسه رشد چشمگیری داشته است. تا حدی که در ماه های اول سال ۲۰۲۰ بیشترین درخواست مهاجرت به این کشور به ثبت رسیده است. مهاجرت به کشور فرانسه مانند مهاجرت به دیگر کشورها دارای مزایا و معایبی است. از مزایای مهاجرت به فرانسه می توان به امکان اقامت در یکی از کشورهای اروپایی و اخذ تابعیت و پاسپورت اروپا اشاره کرد. از معایب مهاجرت به کشور فرانسه نیز می توان به هزینه بالای زندگی، اختلافات فاحش طبقاتی، شرایط اقتصادی نامطلوب فرانسه اشاره کرد.

در این مقاله قصد داریم تا درباره شرابط مهاجرت به فرانسه از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل در فرانسه، از طریق خرید ملک، ازدواج و هم چنین هزینه ی مهاجرت به فرانسه به طور مفصل صحبت کنیم.

شرایط مهاجرت به فرانسه

مسیرهای مختلفی برای مهاجرت به فرانسه و زندگی در فرانسه وجود دارد. در واقع دریافت امتیاز اقامت به شرطی برای مهاجران امکان پذیر خواهد بود که مهاجر منافعی برای کشور مقصد داشته باشد. این رویه در تمامی کشورهای مهاجر پذیر صادق است. از جمله راه های مهاجرت به فرانسه می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

یکی از مسیرهای مهاجرتی، اقدام از طریق شغل است. عموم مهاجران برای بهبود شرایط زندگی خود اقدام به مهاجرت به فرانسه می کنند. بنابراین این افراد در جستجوی گزینه هایی کم هزینه تر هستند. فرانسه کشوری توسعه یافته است که فرصت های شغلی گسترده ای در اختیار متقاضیان قرار می دهد. افرادی که سابقه کار مفید و تخصص نیاز در یکی از مشاغل مورد نیاز در فرانسه را دارند، می توانند برای پذیرش از این راه اقدام کنند. مهاجرت به فرانسه از طریق کار، از بسیاری از حقوق شهروندی نظیر مسافرت در کشورهای عضو شینگن برخوردار می شوند. همچنین برای این افراد امکان اقامت دائم در این کشور پس از مدت مشخص وجود دارد. پرداخت حقوق در زمان مرخصی، پاداش، بیمه درمانی و برخورداری از تخفیف های ویژه شهروندان هم شامل حال این افراد می شود.

 • مدارک شناسایی فرد متقاضی شامل پاسپورت و مدارک هویتی
 • آدرس محل سکونت فرد متقاضی در کشور مبداء
 • مدارک شناسایی کارفرمای آینده در کشور فرانسه
 • اظهار نامه از کارفرما مبنی بر استخدام فرد متقاضی
 • اصل و کپی مدارک دانشگاهی معتبر

مطالب مرتبط : شرایط کار در کشور فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

راه دیگری که تنها افراد خاصی آن را انتخاب می کنند، مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج است. افرادی که اقدام به اخذ اقامت در فرانسه از طریق ازدواج می کنند، باید به مدت یکسال پیش از ثبت درخواست خود، در این کشور زندگی کرده باشند. پس از ازدواج با شهروند فرانسوی و گذشت ۴ سال از ثبت ازدواج، فرد می تواند برای اقامت دائم در این کشور اقدام کند. دارا بودن مدرک معتبر زبان فرانسه برای اخذ پذیرش فرانسه از این روش امتیاز محسوب می شود.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

یکی از بهترین راه هایی که به اغلب متقاضیان مهاجرت پیشنهاد می شود، مهاجرت به فرانسه از طریق اخذ ویزای تحصیلی فرانسه است. کشور فرانسه دارای معتبرترین دانشگاه های جهان است که فرصت های بسیار عالی و مناسبی برای افراد مستعد فراهم می نماید. متقاضیان می توانند بر اساس رتبه و پیشینه تحصیلی خود اقدام به اخذ بورسیه  تحصیلی نمایند. هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی پایین تر است. بنابراین بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند . افرادی که توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را نداشته باشند، می توانند از بورسیه رایگان تحصیل در این کشور استفاده کنند. شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه مجموعه گسترده ای است که توضیح آن فراتر از توان این متن است. بنابراین برای اطلاع از مجموعه این شرایط و انتخاب بهترین راه، باید از افراد متخصص مشورت بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه :

 • اصل و کپی شناسنامه ترجمه شده
 • اصل گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار
 • کپی از ۵ صفحه اول گذرنامه و صفحات دارای مهر
 • تکمیل دو نسخه از فرم ویزای بلند مدت دانشجویی فرانسه
 • دو قطعه عکس جدید
 • مدرک تحصیلی ترجمه شده به زبان فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

همانطور که پیش از این عنوان شد، کشور فرانسه برای مهاجرت یک گزینه مطلوب است و یکی از روش های مهاجرت به کشور فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری است. هرساله از کشورهای مختلف متقاضی مهاجرت به این کشور هستند. خیل عظیمی از مهاجران از طریق پناهندگی وارد کشورهای اروپایی نظیر فرانسه می شوند. این جمعیت در بردارنده بار مالی برای کشور میزبان هستند. در مقابل، سرمایه گذاران، با تزریق سرمایه، باعث بهبود چرخه اقتصادی و تجاری می شوند. از این رو کشور فرانسه از مهاجران سرمایه گذار به خوبی استقبال می کند. پایداری سیاسی و اقتصادی در فرانسه مهمترین عاملی است که سرمایه گذاران را برای انتقال سرمایه خود به صنعت این کشور ترغیب می کند. مرحله اول برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه دریافت ویزای کوتاه مدت است. این نوع ویزا برای به منظور بررسی فرصت های سرمایه گذاری در کشور مقصد به افراد اهدا می شود. توجه داشته باشید اگر قصد مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری را دارید، برای سرمایه گذاری نیاز به مشورت افراد متخصص در این زمینه خواهید داشت. سرمایه گذار پس از طی مراحل قانونی سرمایه گذاری، می تواند برای درخواست مهاجرت به این کشور اقدام کند. برای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و اطلاع از هزینه سرمایه گذاری در فرانسه با مشاورین موسسه آریان تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک، همچون گزینه سرمایه گذاری برای افرادی که از تمکن مالی قابل قبولی برخوردارند، پیشنهاد می شود. بررسی شرایط مالی متقاضی و مطابقت آن با قوانین تعیین شده از سوی دولت فرانسه برعهده وکیل مهاجرت فرانسه است. یکی از اصلی ترین بازارهای مسکن در اروپا متعلق به کشور فرانسه است. آمار نشان می دهد که برخلاف کاهش قیمت هایی که در کشورهای اروپایی پس از بحران اقتصادی به وجود آمد، قیمت مسکن در فرانسه سیر صعودی داشته است. با توجه به اینکه خرید ملک در کشور فرانسه هیچگونه محدودیتی ندارد، افراد می توانند از این طریق برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در این زمینه می‌توان با وکیل مهاجرت در فرانسه مشورت نمود

اقامت خود حمایتی فرانسه

روش دیگری که به متقاضیان مهاجرت به کشور فرانسه پیشنهاد می شود، استفاده از شرایط اقامت خود حمایتی فرانسه است. برای بهره مندی از این شرایط افراد باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی ارائه کنند. این روش برخلاف دو روش پیشین نیازی به خرید ملک و سرمایه گذاری ندارد. بلکه متقاضی باید ثابت کند توان پرداخت هزینه های زندگی خود در کشور فرانسه را دارد. هزینه مهاجرت به فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی به نسبت منطقی تر است. از این رو این کشور مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این طریق است.

شرایط اقامت در فرانسه

بسیاری از مهاجران پس از مدتی اقامت در کشور مقصد، سعی در دریافت اقامت دائم و بهره مندی از مزایای آن دارند. مهاجرین درصورتی که فاقد مدرک معتبر زبان فرانسه باشند، باید نسبت به دریافت ویزای زبان فرانسه اقدام نمایند. اقامت فرانسه به صورت دائم نیازمند برخورداری از شرایط ویژه ای است. همانطور که پیش از این بیان شد، روش های مختلفی برای مهاجرت قانونی به کشور فرانسه وجود دارد. برای دریافت اقامت در هریک از این مسیرها، نیاز به ارائه مدارک متفاوتی به دولت فرانسه خواهد بود. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با وکلای موسسه اعزام دانشجو به فرانسه با نام موسسه آریان تماس حاصل فرمایید.

4 نظرات در مورد “شرایط مهاجرت به فرانسه

 1. سلام هزینه های زندگی در فرانسه رو میشه بگید که چطور هست راهنمایی کنید ممنون

  1. با سلام برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه های زندگی در فرانسه روی لینک زیر کلیک کنید.
   لینک

 2. سلام. ممنون از سایت شما یک سوالی دارم میشه بفرمایید که از طریق تحصیل میخوام مهاجرت کنم ؟ هزینه مسکن ، خورد و خوراک و … یک هزینه کلی میخوام که یک محاسبه ای داشته باشم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا راهنمای های مربوطه را به شما ارائه دهیم.
   ۰۹۹۲۶۰۴۲۰۹۰